Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Як прибрати смугу прокрутки в HTML за допомогою простих властивостей CSS? Досить просто. Спочатку потрібно зрозуміти що саме викликає появу смуги прокрутки на сайті в тому чи іншому місці, наприклад, у формі, в таблиці або просто на сторінці.

Найчастіше вона з'являється в несподіваних і неочікуваних місцях через неправильно виставлену ширину певного блоку. Наприклад, він занадто широкий, тому вилазить за межі сторінки та автоматично з'являється прокрутка, щоб користувач зміг побачити всю інформацію, весь виїхавший за межі екрану текст.

Причини появи смуги прокрутки — занадто велика ширина блоків і відступи (внутрішні та зовнішні).

Для того, щоб побачити в чому причина, потрібно по черзі через інструменти розробника в браузері Google Chrome (F12) вибирати кожен блок і відключати по черзі ширину (width) і відступи (як padding, так і margin). А вже коли причина буде знайдена, в тих же інструментах розробника можна побачити де саме потрібно буде внести зміни (окремо в файлі css або ж безпосередньо в стилях блоку).

Іноді досить просто зменшити ширину потрібного блоку і проблема буде вирішена. В інших випадках потрібно шукати причину у відступах, можливо, доведеться їх зменшувати або ж знову в першу чергу зменшувати ширину проблемного блоку.

Смуга прокрутки потрібна в певних випадках, наприклад, при показі коду, коли перенесення символів на інший рядок неможливе і некоректне або для того, щоб показати якусь велику картинку, яка не входить в розміри екрану, в браузері справа при перегляді сайтів вона необхідна. Можна прибрати і необхідну автоматичну смугу прокрутки, але це вже інша історія.