Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Як вийти з програми в Python 3 за допомогою різних найпростіших команд, методів, функцій, операторів. Як коректно завершити роботу програми і уникнути різних помилок?

Версія Python 3.5

Стандартний спосіб завершення програми в Python

Для цього варіанту перший рядок нижче потрібно прописати в самому початку файлу, тому що будь-який імпорт пакетів або модулів проводиться тільки на самому початку файлу. А вже в потрібному місці коду для зупинки і виходу з програми слід прописати другий рядок коду. Якщо пошукати, в інтернеті можна знайти інформацію, що даний варіант є найоптимальнішим. Також програмісти пишуть, що дана функція лежить в стандартному модулі і тому завжди доступна.

Виклик sys.exit () — стандартний спосіб завершення програми в Python. Але це не так, якщо не підключити модуль, вона не спрацює.

import sys
sys.exit()

Функція exit() для виходу з програми в Python 3

А ось функція exit() допоможе не просто перервати виконання циклу, але і повністю зупиняє програму, код далі не читається. У перекладі з англійської exit — вихід. До речі, підключати для виклику і коректної роботи даної функції в Python 3.5 ніякий модуль не потрібно — вона прекрасно працює і так.

Також була знайдена інформація, що exit() є помічником для інтерактивної оболонки (консолі), тим часом як sys.exit призначений для використання в програмах.

exit()

До речі, функція quit() також працює для закриття програми на Python і не вимагає для своєї роботи підключення будь-яких модулів.

quit()

Оператор break також може закрити виконання програми. Найчастіше він використовується саме в циклі для виходу з нього, виконання програми продовжиться далі за кодом. У перекладі з англійської break — перерва.

break