Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Досвідчений контент-менеджер або просто грамотний юзер знає що таке дефіс і тире і відмінності між ними. Дефіс — це маленька риска, тире — довга (ось як тут).

Пам'ятайте, що знак дефіса не замінює тире, навіть якщо ви його не можете знайти на клавіатурі. В результаті такої підміни отримаєте синтаксичну помилку.

Грамотність в матеріалах на сайті дуже важлива, бо безліч помилок зроблять текст "брудним" і часом навіть незрозумілим, тому важливо, щоб контент-менеджер, який пише статті для сайту (для просування ресурсу в пошукових системах) був грамотним.

Дефіс в реченнях застосовується дуже часто в словах і складних словосполученнях, як знак скорочення будь-яких загальновідомих слів і понять (термінів), також з його допомогою приєднуються різні частки і префікси.

Тире в реченнях виконує швидше синтаксичну роль, розподіляючи текст за змістом, виділяє пряму мову, з'єднує підмет і присудок і т.п. Втім, про це краще прочитати в підручнику або на спеціалізованому сайті, в якому буде розгорнута інформація про правопис, ті чи інші правила і винятки з них же.

Так, ще один важливий момент відмінності дефіса і тире за пару секунд — дефіс НЕ обрамляється пробілами ні в якому разі, а ось тире обов'язково повинно мати прогалини з двох сторін.

Так, і набір знака тире в Windows і Linux дещо відрізняється.

Як набрати тире на клавіатурі

  1. На клавіатурі є дефіс (коротка риска), а ось звичного для нас довгого тире немає, але його можна набрати, якщо затиснути клавішу Alt і мінус. Якщо ж одночасно затиснути клавіші Ctrl і Alt і знак мінуса, то вийде тире ще довше за попереднє. Тобто, вийде за першим способом середнє тире, за другим — довге. Хоча в школі про дві різниці тире я не чула.
  2. Також тире можна набрати на клавіатурі, якщо затиснути клавішу Alt і 0151.
  3. Спецсимвол тире можна набрати в вихідному коді наступною комбінацією (верстальники знають): —

До речі, варто відзначити, що всі ці танці з бубнами з пункту 1 і 2 в Лінуксі (Убунту) не працюють.

Як набрати тире в Лінуксі

Для того, щоб тире викликати на клавіатурі в Лінуксі (Убунту), слід призначити клавішу Compose (Композиційна клавіша), яка знаходиться в: Налаштування — Клавіатура — Введення — Композиційна клавіша (Compose). Тепер потрібно клікнути мишкою по правому стовпчику і визначити клавішу, яка буде виводити тире, наприклад, правий Alt або Ctrl. Після таких маніпуляцій можна буде поставити тире, затиснувши обрану композиційну клавішу і натиснувши три рази дефіс.